Substrát Forestina Profík - Chilli papričky a papriky 15 l

135 Kč
Skladem (>5 ks)

Vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, perlitu, jemně drceného zeolitu a jílovité složky. K vyhnojení substrátu je použita kombinace organického i minerálního hnojiva a zároveň je substrát obohacen o mořskou řasu.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:

Profík – substrát pro chilli papričky a papriky je vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, perlitu, jemně drceného zeolitu a jílovité složky. K vyhnojení substrátu je použita kombinace organického i minerálního hnojiva a zároveň je substrát obohacen o mořskou řasu. Organické hnojivo obsahuje všechny hlavní živiny i stopové prvky. Minerální hnojivo dodává rostlinám dusík a vodorozpustný vápník. Půdní reakce je upravena jemně mletým dolomitickým vápencem.

Výhody substrátu:

  • Složení substrátu zajištuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a zároveň i velmi dobrou zádržnost pro vodu a živiny.
  • Perlit zajištuje vysokou vzdušnost substrátu, substrát vylehčuje a zároveň reguluje půdní vlhkost.
  • Jemně drcený zeolit zlepšuje hospodaření s vodou, napomáhá fixaci amonného dusíku a díky vysoké schopnosti poutat živiny omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním
  • obsah jílovitých částic napomáhá k zadržování vody, poutání živin i stabilizaci pH
  • použité organické hnojivo je ve formě mikrogranulátu, což zaručuje mnohem efektivnější rozmístění hnojiva v substrátu.
  • Organické hnojivo je vyrobeno ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrné a dlouhodobé uvolňování živin.
  • Dusík v minerální formě je pro rostliny velmi snadno přijatelný a vodorozpustný vápník obsažený v hnojivu má významný vliv na zdravý růst a vývoj rostlin (snižuje výskyt chorob z nedostatku vápníku, např. hnilobu na paprikách a jiných problémů souvisejících s nedostatkem vápníku)
  • Mořská řasa obsahuje kromě komplexního spektra živin ve snadno přijatelné formě i široké spektrum biologicky aktivních látek včetně rostlinných hormonů ze skupiny auxinu a cytokininu

Doplňkové parametry

Kategorie: Substráty
Co budete sázet?: Rajčata, papriky a okurky
Typ substrátu: pro chilli
Objem (litr): 15 l
Použití: výsadba paprik

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.